top of page
Kommunikációs tréning középiskolásoknak
Kommunikációs tréning középiskolásoknak

Kezdés: június második fele

|

Helyszín: Szabadka, Lifka Sándor u. 4.

Kommunikációs tréning középiskolásoknak

Mentálhigiénés szemléletű, élmény- és kompetenciaorientált foglalkozások középiskolás korú fiataloknak, hetente egyszer, másfél órában. Kezdés: június (a pontos időpont meghatározása a csoportkialakítást követően történik)

A program jelenleg nem elérhető.
Más programok

Időpont és helyszín

Kezdés: június második fele

Helyszín: Szabadka, Lifka Sándor u. 4.

A program leírása

Izgalmas programmal várjuk a középiskolás korú fiatalokat, amely során a kommunikációs készségek fejlesztése mellett nagyon fontos szerepet kapnak olyan témák is, amelyek foglalkoztatják a korosztályt, mégis nehéz róluk beszélni.

Olyan élményorientált módszerekkel dolgozunk, amelyek egy iskolai órába nem férnének bele. Szituációs gyakorlatokon, szórakoztató csoportos feladatokon keresztül építjük az önbizalmat és az önértékelést. Gyakoroljuk az érzelemszabályozást, a stressz- és konfliktuskezelést, valamint az asszertív (erőszakmentes) kommunikációt. Mindezt mentálhigiénés* szemléletmóddal átitatva, amely hozzásegíti őket ahhoz, hogy magabiztosan és a megfelelő módon tudják képviselni saját gondolataikat és érzelmeiket.

Olyan közösséget építünk, amelyben fizikailag és érzelmileg is biztonságban érezhetik magukat. Egy olyan környezetet, amelyben elfogadott a véleménykülönbség és bátran lehet nemet mondani, önmagukat képviselni, szabadon együttműködni. 

Programvezető:

Ábrahám P. Krisztina

tanár, mediátor**, pszichológiai elsősegély (Psychological First Aid, PFA***) és traumaérzékenyítő**** tréner

- A programhoz tartozó foglalkozásokra heti egy alkalommal kerül sor, alkalmanként másfél óra terjedelemben.

- A foglalkozások ára 200 dinár/alkalom/fő

- A program júniusban, júliusban és augusztusban zajlik. 

- A pontos időpont meghatározására a csoportkialakítást követően kerül sor.

- A résztvevők létszáma korlátozott (max: 20 fő).

* A mentálhigiénés szemlélet célja az egészséges lelki élet kialakítása és megtartása, valamint a mentális egészség megőrzésének és a mentális betegségek megelőzésének támogatása.

** A mediátor olyan személy, aki a vitában lévő feleket hatékonyan segíti a közöttük felmerült problémák megoldásában és a felek közötti kapcsolat rendezésében, gyakran a felek közötti együttműködés helyreállításában, megújításában. Speciális konfliktusmegelőző és -kezelő módszerek használata által arra ösztönzi a feleket, hogy képesek legyenek a problémák megoldására.

*** Psychological First Aid (PFA), magyarul pszichológiai elsősegély, olyan hatékony feszültségcsökkentő és megküzdést serkentő módszer, amely képes stabilizálni (biztonságot teremteni, megakadályozni a helyzet romlását) és enyhíteni az akut negatív stresszt.

**** A traumaérzékeny szemlélet olyan, okra ható szemlélet, amely ismeri a magatartászavarok hátterében meghúzódó traumák szerepét és jelentőségét.

Esemény megosztása

© 2023 Ábraham P. Krisztina. Minden jog fenntartva.

Ábrahám P. Krisztina | biztonságos kapcsolatok

A szükségletek és érzelmek felvállalása, a személyes határok meghúzása a biztonságos kapcsolatok alapja.

bottom of page